Langų priedai

Stiklo paketai

Stiklo paketas - pagrindinė ir bene svarbiausia plastikinio arba medinio lango dalis, jis sudaro didžiąją dalį lango ploto dalį 70-80%. Nuo įstiklinimo savybių priklauso lango šilumos pralaidumas, taip pat  jis lemia šviesos ir garso laidumą. Deja, be šviesos, pro langus į vidų patenka ir nepageidaujami dalykai: šaltis, karštis, triukšmas, žalingi ultravioletiniai (UV) spinduliai. Tad, reikia atsakingai išsirinkti langą, kuris apsaugotų Jūsų namus nuo nepageidamo aplinkos povekio.  Stiklo paketų įvairovė yra didžiulė. Langų įstiklinimui dažniausiai naudojami iš dviejų ir daugiau stiklo lakštų sudaryti stiklo paketai. Stiklo lakštai perimetru atskirti skiriamuoju rėmeliu, kuri su stiklo lakštais suklijuotas sandarikliais (hermetikais). Drėgmės kiekiui tarp stiklų sumažinti naudojamos drėgmę sugeriančios medžagos - absorbentai.

LANGINUKAS langų stiklinimui siūlo vienos (sudaryti iš dviejų stiklo lakštų su vienu tarpstikliu) arba dviejų (sudaryti iš triejų stiklo lakštų su dviem tarpstikliais) kamerų stiklo paketus su įvairiais pagal paskirtį reikalingais stiklais. Prieš pasirenkant stiklo paketą reikėtų išsiaiškinti, kokios savybės Jums svarbiausios.

Apkaustai

Mūsų įmonė Langinukas naudoja tik Vokietijos firmos apkaustus - plastikinių langų gamyboje „ROTO FRANK AG" ir klijuotos medienos gamyboje "SIEGENIA".

Sakoma, kad langai yra namo akys. Jie atspindi ne tik statybų charakterį, bet ir daug pasako apie investuotojus. Atitinkamų apkaustų panaudojimas suteikia galimybę pagaminti pageidaujamos formos langus. Langai neprivalo būti stačiakampiai. Trapeciniai, apvalūs, arkiniai, trikampiai - investuotojai kartu su architektais sprendžia, kaip atrodys namai. Apkaustų technika yra atvira netipiniams sprendimams- pakanka dėl lango formos, funkcijos ar dydžio pasitarti su geru langų gamintoju.

Apkaustai - tai mechanizmų ir įrangos įvairovė, skirta langų ar durų patikimam funkcionavimui užtikrinti. Prie apkaustų priskiriami vyriai, spynos, rankenos bei įvairi įranga Jūsų namų užrakinimui bei saugumo užtikrinimui. Nuo apkaustų kokybės priklauso langų ir durų patikimumas.

Sandarikliai

Tarpinės yra viena atsakingiausių ir trapiausių elementų, kurios garantuoja gaminio sandarumą nuo vėjo, lietaus ir triukšmo. Jos turi būti ilgaamžės, netįsti ir nesitraukti, išlaikyti savo savybes tiek šaltyje, tiek karštyje.

Guminės tarpinės kokybinis rodiklis - minkštumas, kadangi kieta tarpinė trukdo sandariai uždaryti langą. Guma gerai prisispaudžia, lėtai dėvisi, atlaiko daugkartinę deformaciją. Kokybiška tarpinė turi atgauti savo pirminę formą, net ilgą laiką išlaikyta suspausta.

Tarpinės yra išdėstytos rėmo ir varčios, stiklajuostės ir stiklo paketo susijungimo vietoje tam, kad nerpaleistų vėjo ir drėgmės iš lauko į patalpą. Dvi sandarinimo tarpės sulaiko dulkes ir lietų, užkerta kelią skersvėjui net tuomet, kai lauke siaučia vėjas. Varstomoje dalyje tarpinės lengvai pasiekiamos, todėl eksploatuojant gaminius būtina jas saugoti nuo mechaninio pažeidimo.

- Sandarikliai iš patvarios ir UV spinduliams atsparios gumos dedami prie lango staktos ir priesąvaros, todėl sandarumas yra neabejotinai patikimas.

- Sandariklio kraštelis yra vos matomas ir negadina estetinio vaizdo. Gali būti juodos ar pilkos spalvos.

- Išbandyti ekstremaliomis klimatinėmis sąlygomis.

 

tarpine.jpg

PRIEŽIŪRA

Kad pailgėtų sandarinimo tarpinių tarnavimo laikas, t.y., išsilaikytų elastingumas ir sugebėjimas sulaikyti vėją bei lietų, būtina jas 1 - 2 kartus metuose nuvalyti ir sutepti specialiomis priemonėmis. Patartina naudoti šluostę su geromis sugeriančiomis savybėmis. Taip Jūs padėsite lango sandarinimo tarpinėms išlikti elastingomis ir atspariomis vandeniui.

 

Palangės