Sandarikliai

Tarpinės yra viena atsakingiausių ir trapiausių elementų, kurios garantuoja gaminio sandarumą nuo vėjo, lietaus ir triukšmo. Jos turi būti ilgaamžės, netįsti ir nesitraukti, išlaikyti savo savybes tiek šaltyje, tiek karštyje.

Guminės tarpinės kokybinis rodiklis - minkštumas, kadangi kieta tarpinė trukdo sandariai uždaryti langą. Guma gerai prisispaudžia, lėtai dėvisi, atlaiko daugkartinę deformaciją. Kokybiška tarpinė turi atgauti savo pirminę formą, net ilgą laiką išlaikyta suspausta.

Tarpinės yra išdėstytos rėmo ir varčios, stiklajuostės ir stiklo paketo susijungimo vietoje tam, kad nerpaleistų vėjo ir drėgmės iš lauko į patalpą. Dvi sandarinimo tarpės sulaiko dulkes ir lietų, užkerta kelią skersvėjui net tuomet, kai lauke siaučia vėjas. Varstomoje dalyje tarpinės lengvai pasiekiamos, todėl eksploatuojant gaminius būtina jas saugoti nuo mechaninio pažeidimo.

- Sandarikliai iš patvarios ir UV spinduliams atsparios gumos dedami prie lango staktos ir priesąvaros, todėl sandarumas yra neabejotinai patikimas.

- Sandariklio kraštelis yra vos matomas ir negadina estetinio vaizdo. Gali būti juodos ar pilkos spalvos.

- Išbandyti ekstremaliomis klimatinėmis sąlygomis.

 

tarpine.jpg

PRIEŽIŪRA

Kad pailgėtų sandarinimo tarpinių tarnavimo laikas, t.y., išsilaikytų elastingumas ir sugebėjimas sulaikyti vėją bei lietų, būtina jas 1 - 2 kartus metuose nuvalyti ir sutepti specialiomis priemonėmis. Patartina naudoti šluostę su geromis sugeriančiomis savybėmis. Taip Jūs padėsite lango sandarinimo tarpinėms išlikti elastingomis ir atspariomis vandeniui.